Historia firmy

O nas

"Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym"

Arthur Schopenhauer

 

Marka BALANCE Keep Calm powstała w 2006 roku. Pomysł i koncepcja są efektem naszych obserwacji, poszukiwań, przemyśleń i analizy tego, co dla człowieka jest najważniejsze. Nieprzypadkowo na górze strony umieściliśmy ten, a nie inny cytat. Naszym celem jest wypracowanie takich koncepcji i opracowanie produktów i urządzeń, które pozwolą każdemu, każdego dnia dbać o siebie. Wychodzimy wyjść krok na przód, nieustannie budować świadomość znaczenia profilaktyki i dbałości o siebie w każdym wymiarze, nie tylko fizycznym.

Dziś tak często brakuje nam tego poczucia sensu, równowagi, w tak wielu wymiarach jesteśmy jednocześnie, gubimy się w codziennym biegu. Zwykle nie myślimy o zdrowiu, bywa, że jest ono na którymś z ostatnich miejsc w ilości spraw, którymi na co dzień się zajmujemy. Bywa, że o profilaktyce nie myślimy wcale…

Nasze dzisiejsze podejście świetnie charakteryzują słowa, które wypowiedział kiedyś Dalajlama: "Człowiek poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze, następnie zaś poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości; żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak naprawdę nie żyjąc." Te słowa dają do myślenia, skłaniają do głębszych refleksji, do odpowiedzi na pytanie – czy warto tak żyć? Często pada odpowiedź, czy można inaczej? To kosztowne, czasochłonne i wymaga wielu wysiłków a ja muszę… Dziś profilaktyka i dbałość o zdrowie nie musi być ani czasochłonna, ani kosztowna w sposób nieuzasadniony, nie wymaga też szczególnej przestrzeni. Jak to zrobić? Najprościej: W spokoju i równowadze!
Serdecznie zapraszamy do dalszej lektury naszej strony

TOP